Baza Przygody

cropped-logo-poziom.png

 

Hufiec ZHP Włocławek Miasto to organizacja, która zrzesza około 200 harcerzy. Ludzi zaangażowanych, aktywnych, młodych z głowami pełnymi pomysłów i marzeń. Baza Przygody to budynek, który włocławscy harcerze otrzymali od Rady Miasta. Niekiedy Szpitalna 33 kojarzyła się tylko i wyłącznie jako Izba Wytrzeźwień, jednkaże od niedawna to prawdziwa Harcerska Strefa Współpracy. Stała baza to ogromna szansa dla rozwoju harcerstwa w naszym mieście.

Obecnie każda drużyna ma nieograniczony dostęp to kilku zaadoptowanych pomieszczeń. Caly budynek liczy sobie 500m2 powierzchni, odnowienie budynku to bardzo pracochłonne i kosztowne przedsięwzięcie. Chcemy, aby harcerstwo trafiło do każdego włocławskiego pokolenia. Zaczynając od dzieci po dorosłych kończąc na seniorach marzymy o sprawieniu, aby w wielu mieszkańcach Włocławka zapłonął prawdziwi duch harcerstwa. Poprzez powyższe działania pragniemy realizować naszą misję, misję Związku Harcerstwa Polskiego: „Naszą misją jest wychowanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań”.

Baza Przygody – Harcerska Strefa Współpracy to jeden z naszych największych celów i wyczynów. Idąc za słowami Roberta Baden Powella, twórcy skautingu, chcemy zostawić ten świat trochę lepszym niż go zastaliśmy.