Nadchodzące wydarzenia

Nothing Found

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.

Już się odbyły - zobacz relację

DMB – Przyjaźń łączy pokolenia

sobota, 14 Mar 2015
Tylko dla młodych

14 marca 2015 r. w ramach projektu „Szerokie Horyzonty Wolnego Czasu – aktywnie, międzypokoleniowo”, realizowanego przez Hufiec ZHP Włocławek-Miasto, odbyła się impreza skierowana do dorosłych mieszkańców Włocławka. Spotkanie pod hasłem „Dzień Myśli Braterskiej – przyjaźń łączy pokolenia ” miało miejsce w Centrum Kultury Browar B we Włocławku. Jego celem była integracja dorosłych mieszkańców Włocławka, przybliżenie genezy Dnia Myśli Braterskiej oraz propagowanie idei przyjaźni, braterstwa i skautingu w Polsce i na świecie. Mieszkańcy Włocławka nie zawiedli nas i skorzystali z zaproszenia. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Mogliśmy wspólnie bawić się, śpiewać, wymieniać myśli, a co chyba najważniejsze, obdarować się uśmiechem, ciepłem. Aby zachować na dłużej wspomnienie owego spotkania, wymieniliśmy się własnoręcznie wykonanymi kartkami zapełnionymi szczerymi życzeniami. Dziękujemy za te chwile wszystkim tym, którzy znaleźli czas i sprawili, że dzień, pomimo deszczowej aury, był pełen pozytywnych emocji i uśmiechu.

1. Miejska Gra Harcerska

piątek, 27 Mar 2015
Tylko dla chętnych

Jesteście gotowi na zaskakującą przygodę w harcerskim stylu? Chcecie spędzić lekcje ciekawiej niż na siedzeniu w szkolnych ławkach? W takim razie I miejsko-leśna gra harcerska jest właśnie dla Was!

Kiedy: piątek, 27.03.2015
O której: 9:00 – 12.00
Start: Park Łokietka

Na salę szpitalną i do Peru – wrażliwi na losy innych

sobota, 9 Maj 2015, godz. 11:30
Tylko dla dorosłych

9 maja (sobota) Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Żabia 12, od 11:30 do 14:30

Na salę szpitalną i do Peru – wrażliwi na losy innych – pouczające o ciekawej formie 2 spotkania. Specjalnie na zaproszenie Komendy Hufca ZHP Włocławek przyjeżdża do nas dr Przemysław Grzybowski z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Do ostatniej chwili z człowiekiem (warsztat) liczba uczestników – do 20 osób czas trwania 1,5 godziny

Warsztat poświęcony będzie pracy z osobami chorymi, cierpiącymi i znajdującymi się w fazie terminalnej życia. Uczestnicy zostaną postawieni w sytuacjach, które mogą się zdarzyć w szpitalu, hospicjum, przy łóżku chorego itp. Ich zadaniem będzie nawiązanie oraz podtrzymanie dialogu z cierpiącym. Warsztat przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zagadnieniami opieki, terapii, pracy wolontaryjnej w placówkach medycznych i opiekuńczych. Klauni w peruwiańskim Betlejem (wykład z pokazem) liczba uczestników – dowolna czas trwania – 1,5 godziny Wykład z pokazem ponad 150 fotografii z wyprawy międzynarodowej grupy doktorów klaunów do Belen – dzielnicy nędzy w Iquitos (stolica Amazonii Peruwiańskiej). Wyprawa została zorganizowana pod patronatem Światowej Organizacji Zdrowia i stowarzyszenia „Bolaroja” (peruwiański odpowiednik Fundacji DrClown), we współpracy z Patchem Adamsem – światowej sławy lekarzem i społecznikiem. Słuchacze poznają okoliczności życia, edukacji i pracy socjalnej w dzielnicy nędzy, a także działań organizacji pozarządowych w środowiskach defaworyzowanych i instytucjach opiekuńczych (np. domach dziecka, szpitalach, domach dla psychicznie chorych).

Klauni w peruwiańskim Betlejem (wykład z pokazem) liczba uczestników – dowolna czas trwania – 1,5 godziny

Wykład z pokazem ponad 150 fotografii z wyprawy międzynarodowej grupy doktorów klaunów do Belen – dzielnicy nędzy w Iquitos (stolica Amazonii Peruwiańskiej). Wyprawa została zorganizowana pod patronatem Światowej Organizacji Zdrowia i stowarzyszenia „Bolaroja” (peruwiański odpowiednik Fundacji DrClown), we współpracy z Patchem Adamsem – światowej sławy lekarzem i społecznikiem. Słuchacze poznają okoliczności życia, edukacji i pracy socjalnej w dzielnicy nędzy, a także działań organizacji pozarządowych w środowiskach defaworyzowanych i instytucjach opiekuńczych (np. domach dziecka, szpitalach, domach dla psychicznie chorych).

Zgłoszenia https://www.facebook.com/events/1050373941695320/

Wszelkie zapytania dotyczące zgłaszania udziału należy kierować telefonicznie pod nr 793 147 147.

Wirtualne zarządzanie informacją

sobota, 23 Maj 2015, godz. 12:30
Tylko dla dorosłych

23 maja (sobota) w Centrum Organizacji Pozarządowych i Informacji Turystycznej (ul. Żabia 12) od 12:30:00 do 14:30

Wirtualne zarządzanie informacją – jak skutecznie korzystać z elektronicznych narzędzi do organizowania czasu, kalendarza, obsługi poczty elektronicznej i innych działań – prowadzący hm. Piotr Walburg

Szkolenie podczas którego w praktyce będzie można nauczyć się wykorzystywać dostępne narzędzia internetowe. Warto zabrać smartfona, tablet lub laptop. Więcej informacji tydzień przed spotkaniem.

Wszelkie zapytania dotyczące zgłaszania udziału należy kierować telefonicznie pod nr 793 147 147.

Leśno Miejska Gra Harcerska – spotkanie drugie

poniedziałek, 1 Cze 2015, godz. 10:00
Tylko dla chętnych

Harcerskiej Przygody ciąg dalszy! Zapraszamy na drugą Leśno Miejską Grę Harcerską. Gwarantujemy mnóstwo przygód i zabawy! Nie zabraknie biegów, skoków i radości, więc musisz tam być!

Zbieramy się o godz. 10 na Placu Wolności we Włocławku.

Wszelkie zapytania dotyczące zgłaszania udziału należy kierować telefonicznie pod nr 793 147 147.

mapa

Śpiewogranie na Polanie

sobota, 20 Cze 2015, godz. 12:00
Tylko dla młodych

Śpiewogranie na polanie – spotkanie z seniorami przy ognisku. Zabawy, pieśni i kiełbaski z ogniska – prowadząca pwd. Joanna Morawska

Zbiórka 20 czerwca (sobota) o godz. 12:00 przy ul. Szpitalnej 33 w Bazie Przygody (dawna izba wytrzeźwień, a obecnie siedziba Hufca ZHP Włocławek). Ciąg dalszy imprezy na terenie zielonym przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim (od 12:00 do 15:00)

W programie :
– poczęstunek powitalny
– zwiedzanie Bazy Przygody- Harcerskiej Strefy Współpracy
– śpiewogranie przy ognisku
– pieczenie kiełbasek
– wspólna zabawa w miłej atmosferze

Wszelkie zapytania dotyczące zgłaszania udziału należy kierować telefonicznie pod nr 793 147 147.

WP_20150612_003

3. Leśno Miejska Gra Harcerska – Finał

czwartek, 25 Cze 2015, godz. 10:00
Tylko dla chętnych

Trzecie i ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach cyklu Leśno Miejskich Gier Harcerskich – prowadząca phm. Anna Ziółkowska

Zbiórka 25 czerwca (czwartek) o godz. 10:00 na parkingu przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim

W programie
– zadania integracyjne
– miejsce gry to teren Parku Sienkiewicza od Przystani do Basenu
– trasa nie będzie na czas
– każdy upiecze kiełbaskę w ognisku oraz otrzyma bogaty poczęstunek.

Wszelkie dodatkowe pytania dotyczące zgłaszania udziału należy kierować telefonicznie pod nr 793 147 147.

WP_20150612_007

 

Jak poradzić sobie w lesie

sobota, 27 Cze 2015, godz. 11:00
Tylko dla dorosłych

27 czerwca (sobota) okolice Bazy Przygody (Szpitalna 33) od 11:00 do 13:00

Jak poradzić sobie w lesie – praktyczne porady i ćwiczenia z podstaw Survivalu oraz ognisko z kiełbaskami – prowadzący phm. Jacek Puzio i phm. Adam Kowalski. Spotkanie na łonie natury, podczas którego amatorzy życia w lesie będą mogli nabyć praktycznych umiejętności budowania schronienia oraz gotowania z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń i technik.

Wszelkie zapytania dotyczące zgłaszania udziału należy kierować telefonicznie pod nr 793 147 147.

 

Warsztaty dziennikarskie

sobota, 11 Lip 2015, godz. 10:14
Tylko dla dorosłych

Warsztaty dziennikarskie, komunikacja międzyludzka oraz świat wirtualnych komunikatów –  prowadząca dr Katarzyna Marszałek

Wszelkie zapytania dotyczące zgłaszania udziału należy kierować telefonicznie pod nr 793 147 147.